Haberler

Tayvan ile elektronik chip tedariği ve AR-GE işbirliği anlaşması

Flat Panel Detektör üretiminde kullanılacak Elektronik Chip ve teknik donanımın tedariği ve AR-GE işbirliği anlaşması imzaladığımız Tayvan’lı dostlarımız Teknopark İstanbul da yeni işyerimizi ziyaret ettiler. Tayvan ‘ın en önemli komponent üreticilerinden olan firma yetkilileri ile yeni  iş birliği olanaklarını görüştük.


Dünya pazarında hızla yer alabilmemizi sağlayacak destekleri ve ileride geliştirebileceğimiz işbirliği önerileri için teşekkürler Eylül 2022

Güney Kore ziyaretimiz başarı ile tamamlandı. Neox Kurucu ortaklarımızdan Dr. Melih Ayanoğlu İş birliği ve ortak çalışmalar konusunda görüşmeler yapmak üzere Güney Kore’de önemli üreticilerle başarılı toplantılar yaptı.

Flat Panel Detektör ve tıbbi cihazların üretiminde ve pazarında önemli yere sahip Güney Kore firmaları ile gerçekleştirlen görüşmeler son derece başarı ile tamamlandı.

Gerek komponet tedariği gerekse ortak üretim ve pazarlama olanaklarının görüşüldüğü toplantılarda üretimine başlamayı hedeflediğimiz yeni ürünlerin pazarı konusunda önemli gelişmeler kaydedildi.

Güney Koreli Dostlarımız dan İstanbul’da yeni iş birliği olanakları üzerine görüşmek üzere ayrıldık.
Tayvan'dan iş ortaklarımız geliyor AR-GE Çalışmalarında iş birliği yaptığımız ve tedarik zincirimizde önemli yer tutan Tayvan merkezli şirketlerin yöneticileri Temmuz ayında konuğumuz olacak 
AR-GE Çalışmalarımızda önemli yer tutan ve üretim aşamasında kritik öneme sahip tedarik zinciri anlaşmalarını yaptığımız Tayvan’lı iş ortaklarımız çalışma ziyaretine geliyor.  Süreçte, Firmamızda ve İstanbul Teknopark Araştırma Merkezinde çalışmalar yapılacak ve müşteri ziyaretleri gerçekleştirilerek anlaşmalar yapılması planlanıyor.
Projemiz İstanbul Teknopark tarafından onaylandı. Yerli Flat Panel Dedektör AR-GE çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve Üretiminin yapılması Projesi İstanbul Teknopark tarafından onaylandı.
İstanbul Teknopark da yürütmekte olduğumuz AR-GE çalışmalarının başarı ile tamamlanmasını takiben, yapılan değerlendirmeler sonucu, Firmamızın “Yerli Flat Panel Dedektör AR-GE çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve Üretiminin yapılması Projesi” İstanbul Teknopark yönetimi tarafından onaylanarak ikinci aşamasına geçti. Temiz odalarda yapılacak yüksek teknoloji AR-GE çalışmaları ve pilot üretim sonrasında en kısa zamanda üretime geçilmesi planlanıyor.
Dijital röntgene ‘yerli beyin’

İstanbul Ticaret Odası Gazetesi, Firmamız faaliyetlerini tanıtan bir haber yayınladı, 
Bir tam sayfalık haberde firmamız ve hedefleri ayrıntılı olarak anlatılıyor. Neox Medikal, dijital röntgen cihazlarının görüntü aktarmasını sağlayan X-Ray flat-panel dedektörleri ve yazılımlarını yerlileştiriyor. Dijital radyolojik görüntüleme cihazlarının beyni sayılan bu parçaların yerlileşmesi, yerli röntgen cihazı üretiminin de önünü açacak.

Neox Medikal AŞ, Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü’nün desteğini almaya devam ediyor.

Neox Flat-Panel Detektörlerinin geliştirilmesinde uzun yıllardır desteğini aldığımız Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü İstanbul Teknoparkta tamamlanmak üzere olan yeni temiz oda ve laboratuvarlarda yürüteceğimiz çalışmalarda da desteğini sürdürecek.

Akademik düzeyde yürütülecek çalışmalarda bu iş birliğinin sürecin yüksek başarı ile tamamlanmasını destekleyecek önemli bir katkı olduğu düşünülüyor.

İlk Uluslararası Distribütörlük anlaşması imzalandı.

Neox Flat-Panel Projesinin başından beri sürdürülen altı temel stratejik çalışma alanının birlikte yürütülmesi planı meyvelerini veriyor.

Stratejik planda yer alan Satış ve Pazarlama aktivitelerine yönelik yürütülen çalışmalarda Türk Cumhuriyetleri’ne özel bir önem verilmekte.

Üretilecek ilk Flat-Panellerin pazarlamasını yapmak üzere bölge distribütörlüğü için başvuru yapan Kazakistan Optimus Medika firması ile anlaşma yapıldı.

NEOX Medikal Sistemler AŞ İstanbul Teknopark’da kuruldu

Girişim ortaklığının, "Ülkemizin ilk Flat-Panel Detektörünü üretme" hedefinin gerçekleşmesine çok az kaldı.

Ar-Ge çalışmalarının son aşamasının tamamlanması ve geliştirilecek Neox Flat-panelin pilot ve ilk üretimlerinin yapımında kullanılacak Temiz oda ve Laboratuvar tesisleri İstanbul Teknopark ‘da tamamlanmak üzere.

2022 yılının ilk aylarında AR-GE faaliyetlerinin son aşamasına başlıyoruz.